niedziela, 24 marca 2013

JEDZ, PIJ I ŻUJ ORBIT!

Chciałam Was zachęcić do żucia gum Orbit. Nie tylko dla przyjemności, odświeżenia oddechu czy robienia balonów. Będąc małą dziewczynką uwielbiam gumy Donaldy, Hubabuba czy kuleczki. Niestety tych gum nie ma już w sklepach (niby są jeszcze kuleczki, ale smak już nie ten sam, co kiedyś). Ja też wyrosłam i zmieniły się moje gusta więc trzeba było poszukać coś innego. Traf padł na Orbitki, które są dostępne w każdym sklepie. Występują w różnych smakach i oczywiście co najważniejsze są bez cukru. Żucie bezcukrowej gumy Orbit przez 20 minut po jedzeniu i piciu pomaga neutralizować kwasy osadu nazębnego, które zwiększają ryzyko rozwoju próchnicy. Gumy Orbit również pomagają w wytworzeniu śliny a jest to przecież dość istotne dla naszego organizmu.
Ostatnie badania przeprowadzone przez Cardiff University (Wielka Brytania) udowodniły,że guma do żucia wpływa na poprawę koncentracji. Wyciągnięto wnioski, że guma pomaga skupić się na zadaniach, które wymagają ciągłego skupienia przez długi czas.
Ps. A Wy który smak gum Orbit wybralibyście dla siebie: wiśniowy, truskawkowy, jabłkowy, miętowy czy ten różowy dla dzieci?

2 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Google+