niedziela, 23 grudnia 2012

PLACKI ZIEMNIACZANE

Tą potrawę zna pewnie każdy. Myślę, że jest fajnym pomysłem na szybką przekąskę w przedświątecznym czasie. Tym razem swoje placki postanowiłam zrobić na oleju lnianym*, który otrzymałam do testów z Zielonego Nurtu. Pamiętam jeszcze opowieści babci, która używała takiego oleju. Podobno potrawy inaczej smakowały i były smaczniejsze. Postanowiłam więc, korzystając z okazji, przekonać się, ile w tym jest prawdy.


SKŁADNIKI
4 ziemniaki;
1 jajko;
4-5 łyżek mąki;
sól;
pieprz;
cebula;
olej lniany;
łosoś wędzony;
papryka;
szczypior;
jogurt naturalny.

WYKONANIE
Ziemniaczki i cebulę ścieramy na tarce. Dodajemy jajko, mąkę, sól i pieprz. Wszystko mieszamy i robimy placki na patelni, na której znajduje się już rozgrzany olej lniany. Smażymy z obu stron. Po usmażeniu placek układamy na ręczniczku papierowym, aby odsączyć nadmiar oleju. Na placuszkach układamy plasterek łososia, paprykę i szczypior. Wszystko polewamy łyżeczką jogurtu.
Placki, jak widać na zdjęciu, udały się. Daje się wyczuć lekko sezamowy smak, dzięki zastosowaniu oleju lnianego. Koniecznie musicie spróbować takiego oleju, myślę że nie tylko do placków ziemniaczanych. Jeśli zdążycie dokonać takiego zakupu przed świętami, możecie go użyć na przykład do przesmażenia cebulki do wigilijnej kapusty.

*Olej lniany "Złoty Oliwin" firmy Zielony Nurt zawiera ponad 50% cennych dla zdrowia nasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że ów kwasy mają istotne znaczenie dla funkcjonowania naszego organizmu. Spożywanie ich korzystnie wpływa między innymi na mózg i układ krążenia, zapobiega powstawaniu nowotworów, miażdżycy czy chorób Alzheimera. Dlatego jest ważnym składnikiem w diecie nie tylko dzieci, ale i osób dorosłych. Szczególnie zalecany do diety dr Budwig Olej Lniany "Złoty Oliwin" produkowany jest z najwyższej jakości siemienia lnianego złocistego odmiany "Oliwin" wyhodowanego metodą doboru naturalnego. Cechuje go wyjątkowo łagodny smak z lekką nutką orzechowo-sezamową, bez tzw. rybiego posmaku występującego w oleju lnianym produkowanym z nasion brązowych.

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Google+